Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Mørkeblå
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40032960 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkeblå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkeblå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Mørkeblå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er udviklet i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas omfattende udvalg. Det er navnligt de mange forskellige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig mikse nuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den desuden en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er fremstillet i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes desuden i et bredt sortiment af farvetoner, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter



































