Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Koksgrå
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40031322 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Koksgrå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt lunt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understøtte fornemmelsen af wellness og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du derimod håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført udtryk.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså væsentligt, at der er et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas omfattende sortiment. En af de ting der karakteriserer Vola, er de utallige nuancer på deres produkter. Det gør, at du kan lave enestående miks af farvenuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag. En smart funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den derudover en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et bredt udvalg af nuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































