Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Messing natur
37.401,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035898 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Du ser her en flot håndklædetørrer fra Vola.
Håndklædetørreren har farven Messing Natur og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest essentielle kvalitet er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig opvarmet, når du kommer ud af badet. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understøtte fornemmelsen af wellness og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret udtryk ved at vælge håndklædetørreren i en nuance, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså essentielt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i udsøgte designs. Vola har et stort udvalg, der primært rummer armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er navnligt de adskillige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Det betyder, at du kan lave specielle miks af farvetoner på produkterne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En smart kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et bredt udvalg af farvetoner, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































