Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Orange
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40038685 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola.
Håndklædetørreren har farven Orange og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet.
Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset.
Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen.
Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset.
Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el.
Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er fremstillet i udsøgte designs. Volas brede udvalg inkluderer hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige farvetoner på deres produkter. Det gør, at du kan lave enestående miks af farver på funktionerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan indpasse varmetemperaturen, og så får du desuden en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er produceret i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du også et stort udvalg af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































