Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Mokka
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40037051 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Mokka og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, udvikler produkter til badeværelset i udsøgte designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas imponerende udvalg. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige farvetoner på deres produkter. Det gør, at du kan lave specielle kombinationer af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Det er dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En genial egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den samtidig en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er fremstillet i det kendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et imponerende udvalg af nuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































