Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Blå
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40024786 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Blå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola's håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Idet håndklædetørreren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag. Det praktiske ved Vola's håndklædetørrer er, at du kan indpasse varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et omfattende udvalg af farvenuancer, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































