Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Mørkerød
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40033779 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven mørkerød og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest essentielle egenskab er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Den underbygger altså følelsen af velbehag og giver noget mere luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere diskret look på badeværelset. Du kan også vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med for eksempel dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør. Det vil give badeværelset et mere gennemført look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilkobles ved hjælp af el. Det er altså centralt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver monteret.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er skabt i eksklusive designs. Volas brede sortiment rummer hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige farvenuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig matche nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Idet håndklædetørreren er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilkoble den et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du derudover en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det anerkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du desuden et imponerende udvalg af farver at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































