Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Orange-Rød
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40039503 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange-Rød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange-rød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Orange-rød og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den velkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i udsøgte designs. Volas imponerende udvalg rummer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de utallige farver, der findes på tværs af deres produkter. Det gør, at du kan lave enestående miks af farver på elementerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig meget alsidig i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag. En genial egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den derudover en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er produceret i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes samtidig i et stort udvalg af farvetoner, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































