Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Gul
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40028873 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Gul |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Gul |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, producerer produkter til badeværelset i udsøgte designs. Volas store sortiment indeholder hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er navnligt kendetegnet ved de utallige farvenuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det betyder, at du kan lave uforlignelige miks af farvenuancer på elementerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Da håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En genial egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den desuden en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er produceret i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et bredt sortiment af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































