Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Krom
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40020602 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Krom.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas omfattende udvalg. En af de ting der karakteriserer Vola, er de utallige nuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Da håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du herudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er fremstillet i det kendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et omfattende udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































