Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Lysegrøn
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40032141 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Lysegrøn og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En genial funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola's håndklædevarmer er fremstillet i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du samtidig et imponerende udvalg af farver at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































