Copenhagen Bath Fredensborg Badekar 200×100 Mat Hvid
2 Forskellige mål
40.499,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000009 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Liter: | 380 Liter |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger bundventil: | Ja |
| Montering: | Fritstående |
| Mål: | 200x100x58 cm |
| Mål (LxBxH): | 200x100x58 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Ja |
| Vægt: | 250 kg |
Dette er et skønt Kompositbadekar fra Copenhagen Bath. Med målet 200x100x58 cm cm kan badekarret indeholde op til 380 liter vand.
Med en mat en overflade får du samtidig et badekar med et mere neutralt look.
Med en mat en overflade får du samtidig et badekar med et mere neutralt look.
Materiale
Badekarret er udviklet i det meget robuste materiale komposit. Komposit er ikke sårbar over for vand, hvilket gør det til et smart materiale at bruge på et badeværelse. Det er en fordel ved komposit, at det kan afslibes, i tilfælde af at der er kommet slid på badekarret. Komposit er også et rengøringsvenligt materiale, der er let at holde rent og pænt.Montering
Dette badekar er fritstående, hvilket betyder, at du kan sætte det frit på badeværelset. Fristående badekar, alt efter størrelse og form, kræver, at du har god plads på badeværelset. Det fritstående badekar kan samtidig benyttes som en form for pynt på badeværelset.Funktioner
Badekarret kommer med overløb og der medfølger en bundventil i badekarrets farvetone.Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Det der karakteriserer Copenhagen Bath er deres stilrene produkter, der primært er skabt i komposit og rustfrit stål, der begge er modstandsdygtige materialer. Copenhagen Bath har et stort sortiment af produkter til badeværelset. Du finder eksempelvis spejle, vaske, badekar, møbler og tilbehør. Produkterne har et stringent og simpelt design, der betyder, at de kan bruges på ethvert badeværelse.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































