Copenhagen Bath Hornbæk Badekar 148×75 Mat Hvid
3 Forskellige mål
27.999,00 kr. Pr. stk
Vælg variant
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40000012 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 3-5 dage |
| Brand: | Copenhagen Bath |
| Farve: | Mat Hvid |
| Liter: | 260 Liter |
| Materiale: | Komposit |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger bundventil: | Ja |
| Montering: | Fritstående |
| Mål: | 148x75x53 cm |
| Mål (LxBxH): | 148x75x53 cm |
| Overflade: | Mat |
| Overløb: | Ja |
| Vægt: | 110 kg |
Du har her et flot badekar fra Copenhagen Bath i Komposit. Du får badekarret i dimensionen 148x75x53 cm cm, og det kan indeholde op til 260 liter vand.
Med en mat en overflade får du også et badekar med et mere diskret udtryk.
Med en mat en overflade får du også et badekar med et mere diskret udtryk.
Materiale
Dette badekar er fremstillet i komposit, der er et ekstremt slidstærkt materiale. Komposit er ikke påvirkelig over for vand, hvilket gør det til et genialt materiale at anvende på et badeværelse. Det smarte ved komposit er, at du kan pudse badekarret, hvis der er kommet slitage. Du får også et rengøringsvenligt materiale, der er let at holde pænt og rent.Montering
Badekarret er fritstående, hvilket gør, at det er fleksibelt i forhold til placering på badeværelset. Fristående badekar, alt efter størrelse og form, kræver, at du har god plads på badeværelset. Det fritstående badekar kan samtidig benyttes som en form for udsmykning på badeværelset.Funktioner
Badekarret kommer med overløb og med en bundventil i samme farvenuance som badekarret.Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Hurtig og nem levering
4.5 stjerne på Google
Problemfri levering og retur
Copenhagen Bath
Det der karakteriserer Copenhagen Bath er deres stilsikre produkter, der primært er skabt i komposit og rustfrit stål, der begge er hårdføre materialer. Copenhagen Bath har et imponerende udvalg af produkter til badeværelset. Du finder eksempelvis spejle, vaske, badekar, møbler og tilbehør. Produkternes enkle stringente design sikrer, at de passer til enhver badeværelsesindretning.
Se brandet
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































