Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Mat-sort
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035417 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Mat Sort og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig lunt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege følelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså centralt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter skabt i fornemme designs. Vola har et bredt sortiment, der hovedsageligt rummer armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er især karakteriseret ved de utallige farver, der findes på tværs af deres produkter. Det vil sige, at du kan lave enestående miks af farvetoner på elementerne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag. En smart funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er produceret i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer desuden i et bredt udvalg af nuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































