Vola El-Håndklædetørrer 9 Stænger Grå
30.550,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40028054 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 90W |
Her får du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farvenuancen Grå og målet 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens grundlæggende kvalitet er, at den sikrer, at håndklædet er dejligt lunt, når du kommer ud af badet. Det er altså suverænt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil underbygge følelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget mere luksus. Din håndklædetørrer vil herudover fremtræde som en slags dekoration på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farvetone stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere fremtrædende produkt i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme nuance som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere diskret udtryk på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farvenuance med blandt andet dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem skabe et mere gennemført look.
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilkobles via el. Det er altså essentielt, at der er et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver installeret.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er lavet i eksklusive designs. Volas store udvalg indbefatter primært armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der kendetegner Vola, er de adskillige nuancer på deres produkter. Det betyder, at du kan lave enestående miks af farver på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Det er dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædevarmeren er produceret i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et imponerende udvalg af farver at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































