Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Pink
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40040313 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Pink |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Pink |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Pink og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere roligt look på dit badeværelse. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter produceret i fornemme designs. Vola har et bredt sortiment, der primært rummer armaturer og badeværelsestilbehør. Det er især de adskillige nuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere farverne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den herudover en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et bredt sortiment af farvenuancer at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































