Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Børstet krom
21.281,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40023139 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Børstet Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Børstet Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Børstet Krom og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understøtter altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er fremstillet i udsøgte designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas omfattende sortiment. Det er navnligt de mange forskellige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farverne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. En smart kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer desuden i et omfattende sortiment af farver, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































