Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Orange-Rød
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40039493 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange-Rød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange-rød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farvenuancen Orange-rød og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest essentielle egenskab er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understøtter altså fornemmelsen af velvære og giver noget mere luksus på badeværelset. Din håndklædetørrer vil desuden fremtræde som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere gennemført udtryk på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farvetone med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså essentielt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i eksklusive designs. Volas brede udvalg rummer primært armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er særligt karakteriseret ved de adskillige farver, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farverne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Idet håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. En smart egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den samtidig en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er produceret i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du derudover et omfattende udvalg af nuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































