Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Messing natur
21.281,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035888 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer.
Håndklædetørreren har farven Messing Natur og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter lavet i udsøgte designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas store udvalg. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige farver på deres produkter. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er lavet i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes herudover i et bredt udvalg af nuancer, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































