Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Mørkerød
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40033769 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven mørkerød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, udvikler produkter til badeværelset i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas omfattende sortiment. Det er særligt de mange forskellige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Det betyder, at du kan lave ekstraordinære kombinationer af farvetoner på funktionerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer derudover i et stort udvalg af nuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































