Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Grå
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028044 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en fin håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Grå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig lunt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege følelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for dekoration på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere fremtrædende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter produceret i fornemme designs. Volas imponerende udvalg rummer hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der karakteriserer Vola, er de mange forskellige farvetoner på deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere nuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Idet håndklædetørreren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er skabt i det velkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et imponerende udvalg af nuancer, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































