Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Mat-sort
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035407 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Mat Sort og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest essentielle funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget mere luksus på badeværelset og samtidig understrege følelsen af velvære, er det altså genialt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere fremtrædende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere afdæmpet look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført udtryk.
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså centralt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter skabt i fornemme designs. Volas store sortiment inkluderer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er navnligt kendetegnet ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Med håndklædevarmeren fra Vola har du også et omfattende udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































