Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Hvid
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40025591 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Hvid |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Hvid |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en flot Vola-håndklædetørrer med 4 stænger. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Blank Hvid.
En håndklædetørrers grundlæggende funktion er at sikre, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget mere luksus på badeværelset og samtidig underbygge fornemmelsen af velbehag, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for dekoration på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere bemærkelsesværdigt produkt ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere afdæmpet udtryk på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilkobles via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteret.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er fremstillet i eksklusive designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas brede udvalg. Det er navnligt de utallige nuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig sammensætte nuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er lavet i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et stort sortiment af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































