Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Lysegrøn
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032131 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Lysegrøn og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig lunt til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere afdæmpet look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført look.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er lavet i eksklusive designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er med i Volas imponerende sortiment. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige farver, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det kræver dog, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En smart funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den samtidig en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er lavet i det kendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du samtidig et stort udvalg af nuancer at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































