Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Blå
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40024776 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Blå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Du kan desuden bruge håndklædetørreren som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er skabt i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas store udvalg. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der meget fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det er dog påkrævet, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan afpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er produceret i det kendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du også et omfattende udvalg af farvetoner at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































