Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Mokka
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40037041 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farvenuancen Mokka og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i fornemme designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas brede sortiment. Vola er særligt kendetegnet ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farverne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, kræver det dog, at du kan koble den til et strømudtag. En smart egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den også en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et omfattende udvalg af farvenuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































