Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Koksgrå
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40031312 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven koksgrå og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får modsat et mere diskret udtryk på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også opnå et mere sammenhængende look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og velkendt producent af badeværelsesprodukter udviklet i udsøgte designs. Volas imponerende sortiment rummer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er især de adskillige farvetoner på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere nuancerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En smart funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den herudover en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er skabt i det fornemme design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et imponerende udvalg af nuancer, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































