Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Orange
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40038675 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Orange og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest centrale funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, fremstiller produkter til badeværelset i udsøgte designs. Vola har et imponerende sortiment, der hovedsageligt rummer armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er særligt karakteriseret ved de adskillige farver, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig sammensætte farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan kombinere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Det er dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du herudover en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er skabt i det anerkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du desuden et omfattende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































