Vola El-Håndklædetørrer 4 Stænger Blank sort
17.712,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40026410 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 40W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Blank Sort og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære kvalitet er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig underbygge følelsen af wellness, er det altså genialt med en håndklædetørrer. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farvenuance som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere neutralt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere fuldendt udtryk.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i fornemme designs. Vola har et imponerende udvalg, der primært omfatter armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er navnligt karakteriseret ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et særligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den derudover en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er skabt i det anerkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et imponerende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































