Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Orange
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40038679 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Orange og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du anerkendte produkter til badeværelset, der er produceret i eksklusive designs. Det er primært armaturer og badeværelsestilbehør, der er indkluderet i Volas brede udvalg. Det er særligt de mange forskellige farver på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig mikse farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den samtidig en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes derudover i et stort sortiment af farvenuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































