Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Blå
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40024780 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer med 6 stænger fra Vola. Den har farven Blå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understøtter fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere sammenhængende look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er udviklet i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas store sortiment. Det er især de adskillige farvenuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig mikse nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den samtidig en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er fremstillet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer herudover i et stort sortiment af farver, eksempelvis natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































