Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Mørkeblå
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032954 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkeblå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkeblå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mørkeblå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understøtte fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter skabt i fornemme designs. Vola har et omfattende udvalg, der hovedsageligt indbefatter armaturer og badeværelsestilbehør. Det er navnligt de adskillige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et særpræget og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte elementer i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og findes med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig utrolig alsidig i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædetørrer er skabt i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Håndklædevarmeren fra Vola findes herudover i et imponerende udvalg af farvetoner, heriblandt natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































