Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Mørkerød
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40033773 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mørkerød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er skabt i eksklusive designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas omfattende sortiment. Det er særligt de adskillige nuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig matche farvetonerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt fleksibel i forhold til, hvor du kan placere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En smart funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er fremstillet i det udsøgte design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer derudover i et bredt udvalg af farvetoner, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































