Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Grå
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028048 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Grå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret udtryk.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er udviklet i udsøgte designs. Volas brede udvalg inkluderer primært armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige farver på deres produkter. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt touch på dit badeværelse og samtidig kombinere nuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der særdeles alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du også en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det anerkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du herudover et bredt udvalg af farvetoner at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter




































