Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Lysegrøn
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032135 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Lysegrøn |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Lysegrøn |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en flot håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farvenuancen lysegrøn og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers mest centrale funktion vil være at sørge for, at du har et lækkert opvarmet håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren kan herudover benyttes som en slags pynt på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren stikker ud i forhold til væggen, vil den blive et mere fremtrædende element i rummet. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere neutralt look på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført udtryk.
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså essentielt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er lavet i udsøgte designs. Volas imponerende udvalg inkluderer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de utallige farvenuancer på deres produkter. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Eftersom håndklædetørreren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan regulere varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det kendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du desuden et omfattende udvalg af farver at vælge i mellem, blandt andet sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































