Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Krom
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40020596 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Krom og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Du får derimod et mere roligt look på badeværelset ved at vælge en håndklædetørrer i samme farve som vægfliserne eller væggen. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i fornemme designs. Vola har et omfattende sortiment, der hovedsageligt inkluderer armaturer og badeværelsestilbehør. Det er især de mange forskellige farvenuancer på deres produkter, der karakteriserer Vola. Det betyder, at du kan lave uforlignelige kombinationer af nuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer herudover i et imponerende sortiment af nuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































