Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Hvid
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40025595 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Hvid |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Hvid |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Blank Hvid og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers mest essentielle kvalitet er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig opvarmet til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der underbygger fornemmelsen af velbehag på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere sammenhængende udtryk.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det betyder, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter skabt i udsøgte designs. Volas brede sortiment indbefatter primært armaturer og badeværelsestilbehør. Det er særligt de utallige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et enestående og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig mikse nuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er modulopbygget og kommer med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig fleksibel i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Det kræver dog, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er udviklet i det eksklusive design, som karakteriserer produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer derudover i et imponerende udvalg af farvetoner, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































