Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Blank sort
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40026414 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Blank Sort.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og kendt producent af badeværelsesprodukter lavet i eksklusive designs. Volas brede udvalg indbefatter primært armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige farvetoner, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig mikse farvenuancerne på de enkelte funktioner i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig virkelig alsidig i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Eftersom håndklædevarmeren er elektrisk, kræver det dog, at du kan koble den til et strømudtag. En genial kvalitet ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan justeres, og så har den også en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er produceret i det velkendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædetørreren fra Vola har du derudover et omfattende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































