Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Børstet krom
27.729,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40023143 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Børstet Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Børstet Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Børstet Krom og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Din håndklædetørrers primære funktion vil være at sørge for, at du har et dejligt varmt håndklæde, når du kommer ud af dit bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velbehag og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er skabt i eksklusive designs. Volas omfangsrige sortiment indeholder primært armaturer og badeværelsestilbehør. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige nuancer på deres produkter. Det gør, at du kan lave unikke sammensætninger af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Vola’s håndklædetørrer er opbygget af moduler, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså designe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det er dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan tilpasse varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du herudover et omfattende sortiment af farvetoner at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































