Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Mat-sort
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40035411 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mat Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mat Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Dette er en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Mat Sort.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i udsøgte designs. Vola har et omfattende udvalg, der primært indeholder armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er navnligt kendetegnet ved de utallige farver, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farvenuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er opbygget af moduler, og du kan arrangere op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der ekstremt alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan placeres. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. Det geniale ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan indpasse varmetemperaturen, og så får du desuden en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er fremstillet i det kendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et bredt sortiment af farvetoner at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































