Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Koksgrå
22.847,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40031316 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Koksgrå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Koksgrå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Koksgrå.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er en del af i Volas store sortiment. Det er navnligt de adskillige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Det vil sige, at du kan lave enestående miks af farvenuancer på produkterne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan slutte den til et strømudtag, da håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er lavet i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer desuden i et imponerende udvalg af farver, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































