Vola El-Håndklædetørrer 6 Stænger Messing natur
27.729,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035892 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 60W |
Du ser her en smuk Vola-håndklædetørrer. Den har farven Messing Natur og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære funktion er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Det er altså ideelt med en håndklædetørrer, hvis du gerne vil understrege fornemmelsen af velvære og samtidig give dit badeværelse noget ekstra luksus. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Hvis du lader håndklædetørrerens farve stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret udtryk.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter produceret i fornemme designs. Volas store udvalg rummer primært armaturer og badeværelsestilbehør. Vola er særligt karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Du kan altså sætte et specielt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche farverne på de enkelte elementer i rummet.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Det kræver dog, at du kan slutte den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. Det praktiske ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan justere varmetemperaturen, og så får du samtidig en timerfunktion, hvor håndklædevarmeren kan slukke automatisk efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Med håndklædetørreren fra Vola har du samtidig et stort udvalg af farvetoner at vælge i mellem, eksempelvis sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































