Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Mørkerød
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40033777 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkerød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkerød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Mørkerød og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der understreger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at der et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er produceret i eksklusive designs. Volas omfattende udvalg rummer primært armaturer og tilbehør til badeværelset. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige farver på deres produkter. Du kan altså sætte et ekstraordinært og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig mikse farvetonerne på de enkelte funktioner i rummet.
Vola’s håndklædetørrer er modulopbygget, og du kan sammensætte op til 20 vandrette håndklædestænger. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der utrolig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan monteres. Da håndklædetørreren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan koble den til et strømudtag. Det smarte ved Vola’s håndklædetørrer er, at du kan indpasse varmetemperaturen, og så får du herudover en timerfunktion, hvor håndklædetørreren kan slukke automatisk efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er udviklet i det kendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres sortiment. Med håndklædevarmeren fra Vola har du samtidig et stort sortiment af nuancer at vælge i mellem, herunder sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































