Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Blank sort
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40026418 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Blank Sort |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Blank Sort |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Blank Sort og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens mest centrale funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Det er altså en ekstra luksus, der underbygger fornemmelsen af velvære på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden benyttes som en form for udsmykning på væggen.
Hvis du lader håndklædetørrerens farvetone stå i kontrast til farven på vægfliserne eller væggen, bliver den et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du derimod håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det give et mere roligt udtryk på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere gennemført look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens nuance med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, laver produkter til badeværelset i udsøgte designs. Det er hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør, der er en del af i Volas omfattende sortiment. En af de ting der kendetegner Vola, er de mange forskellige farver på deres produkter. Det betyder, at du kan lave uforlignelige kombinationer af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Du kan altså skabe din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig alsidig i forhold til, hvor på badeværelset den kan installeres. Det er dog nødvendigt, at du kan koble den til et strømudtag, eftersom håndklædevarmeren er elektrisk. En smart kvalitet ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den desuden en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er fremstillet i det anerkendte og udsøgte design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædetørreren fra Vola har du også et stort udvalg af farvenuancer at vælge i mellem, for eksempel sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter








































