Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Mørkeblå
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40032958 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mørkeblå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mørkeblå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og kommer her i farven Mørkeblå.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understøtter altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for udsmykning på væggen.
Hvis farven på håndklædetørreren står i kontrast til væggen, vil den blive et mere iøjnefaldende element i rummet. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Hvis du gerne vil opnå et mere detaljeret look på badeværelset, kan du med fordel matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer.
Tilslutning
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter fremstillet i eksklusive designs. Vola har et imponerende udvalg, der primært indbefatter armaturer og tilbehør til badeværelset. Vola er især karakteriseret ved de mange forskellige nuancer, der findes på tværs af deres produkter. Det gør, at du kan lave specielle sammensætninger af farvetoner på elementerne i rummet og sætte et personligt præg på dit badeværelse.
Vola’s håndklædevarmer er modulopbygget, og du kan mikse op til 20 vandrette håndklædestænger. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig meget fleksibel i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Da håndklædevarmeren er elektrisk, kræver det dog, at du kan tilslutte den et strømudtag. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den herudover en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er fremstillet i det udsøgte design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola kommer derudover i et stort udvalg af farvetoner, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































