Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Mokka
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40037049 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Mokka |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Mokka |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Mokka og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
En håndklædetørrers primære kvalitet er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig opvarmet til, når du har været i bad. Det er altså en ekstra luksus, der underbygger fornemmelsen af wellness på badeværelset. Håndklædetørreren kan desuden bruges som en form for dekoration på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere bemærkelsesværdigt element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere afdæmpet look på badeværelset.
Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere gennemført look.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den anerkendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas omfangsrige udvalg. Det er især de adskillige farvenuancer på deres produkter, der kendetegner Vola. Det vil sige, at du kan lave unikke sammensætninger af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædetørreren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan tilslutte den et strømudtag, da håndklædetørreren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan indpasses, og så har den herudover en timer, der kan gøre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det fornemme design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola kommer også i et omfattende udvalg af nuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































