Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Grå
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40028052 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Grå |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Grå |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven grå og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig understrege fornemmelsen af velvære, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farve står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere detaljeret look.
Tilslutning
Du får her en håndklædetørrer fra Vola, der skal tilsluttes via el. Det vil sige, at der skal være adgang til et strømudtag, der hvor du monterer håndklædetørreren.Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Vola er en dansk og anerkendt producent af badeværelsesprodukter produceret i eksklusive designs. Vola har et omfattende udvalg, der hovedsageligt indeholder armaturer og tilbehør til badeværelset. Det er særligt de adskillige farver på deres produkter, der kendetegner Vola. Det gør, at du kan lave uforlignelige sammensætninger af farvenuancer på funktionerne i rummet og sætte et personligt aftryk på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og findes med op til 20 håndklædestænger, der monteres vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at skabe din egen individuelle løsning og er samtidig særdeles fleksibel i forhold til, hvor du kan montere den på badeværelset. Det er dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag, idet håndklædevarmeren er elektrisk. En praktisk funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan afpasses, og så har den samtidig en timer, der kan gøre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædetørreren er skabt i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædetørreren fra Vola findes desuden i et imponerende sortiment af farvenuancer, for eksempel natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter






































