Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Messing natur
34.177,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40035896 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Messing Natur |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Messing Natur |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde og farven Messing Natur.
En håndklædetørrers primære kvalitet er at sørge for, at dit håndklæde er dejlig varmt til, når du har været i bad. Hvis du gerne vil have noget ekstra luksus på badeværelset og samtidig underbygge følelsen af wellness, er det altså ideelt med en håndklædetørrer. Din håndklædetørrer vil desuden fremstå som en form for udsmykning på din væg.
Håndklædetørreren vil blive et mere iøjnefaldende element, hvis dens farvetone står i kontrast til vægfliserne eller farven på væggen. Med en håndklædetørrer i samme farve som dine vægfliser eller væg, får du derimod et mere neutralt look på dit badeværelse. Du kan også matche håndklædetørrerens farve med eksempelvis dit badeværelsestilbehør eller dine armaturer og derigennem opnå et mere fuldendt udtryk.
Messing er et alsidigt og solidt materiale, der er karakteriseret ved sin guldlignende nuance og som oftest bruges til produktion af armaturer og badeværelsestilbehør. Natur messing er et eftertragtet materiale, da det patinerer over årene, hvilket giver håndklædetørreren et lækkert rustikt look.
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså afgørende, at der er et strømudtag i nærheden af der, hvor håndklædetørreren bliver opsat.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du velkendte produkter til badeværelset, der er lavet i fornemme designs. Det er hovedsageligt armaturer og tilbehør til badeværelset, der er indkluderet i Volas brede sortiment. Det er særligt de adskillige farver på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et unikt og, ikke mindst, personligt aftryk på dit badeværelse og samtidig kombinere farvetonerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kommer med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at kreere din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt alsidig i forhold til, hvor du kan installere den på badeværelset. Det er dog nødvendigt, at du kan slutte den til et strømudtag, idet håndklædetørreren er elektrisk. En genial funktion ved håndklædevarmeren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den desuden en timer, der kan sørge for, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Håndklædevarmeren er udviklet i det eksklusive design, som kendetegner produkterne fra Vola. Håndklædevarmeren fra Vola findes samtidig i et bredt udvalg af farvenuancer, blandt andet natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter







































