Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Orange-Rød
27.982,50 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
| Varenummer: | 40039501 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Orange-Rød |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Orange-rød |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Den har farven Orange-rød og kommer her i dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære kvalitet er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig lunt, når du kommer ud af badet. Den understøtter altså følelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farvenuance stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farvetone som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt udtryk på badeværelset. Du kan også opnå et mere gennemført look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Håndklædetørreren fra Vola skal tilsluttes el. Det er altså væsentligt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Den kendte danske producent, Vola, skaber produkter til badeværelset i eksklusive designs. Det er primært armaturer og tilbehør til badeværelset, der er med i Volas omfangsrige udvalg. En af de ting der karakteriserer Vola, er de adskillige nuancer på deres produkter. Det betyder, at du kan lave ekstraordinære miks af farvetoner på produkterne i rummet og sætte et personligt touch på dit badeværelse.
Håndklædevarmeren fra Vola er opbygget af moduler og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der hænges vandret. Du kan altså kreere din egen individuelle løsning og får en håndklædetørrer, der virkelig fleksibel i forhold til, hvor på badeværelset den kan opsættes. Idet håndklædevarmeren er elektrisk, er det dog nødvendigt, at du kan tilkoble den et strømudtag. En smart funktion ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan tilpasses, og så har den også en timer, der kan sikre, at håndklædetørreren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er fremstillet i det kendte og fornemme design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Med håndklædevarmeren fra Vola har du derudover et imponerende udvalg af farver at vælge i mellem, heriblandt sort, krom eller natur messing.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































