Vola El-Håndklædetørrer 8 Stænger Børstet krom
34.177,00 kr. Pr. stk
Passer perfekt med
Kagami Endless Round Børstet Messing Spejl Ø80
Natursten Verde Guatamala 6,5x40 Mat Sildeben
| Varenummer: | 40023147 |
| Lagerstatus: | Bestillingsvare, Leveringstid 2-3 uger |
| Brand: | Vola |
| Farve: | Børstet Krom |
| IP-klasse: | IPX4 |
| Medfølger: | Ja |
| Medfølger el-patron: | ja |
| Mål: | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Mål (HxB): | 52,5 cm bred, varierende højde og dybde |
| Overflade: | Børstet Krom |
| Tilslutning: | El |
| Watt: | 80W |
Her ser du en smuk håndklædetørrer fra Vola. Håndklædetørreren har farven Børstet Krom og dimensionen 52,5 cm bred, varierende højde og dybde.
Håndklædetørrerens primære funktion er, at den sørger for, at håndklædet er dejlig varmt, når du kommer ud af badet. Den understreger altså fornemmelsen af velvære og giver noget ekstra luksus på badeværelset. Håndklædetørreren fremstår desuden som en form for udsmykning på væggen.
Du kan gøre håndklædetørreren til et mere iøjnefaldende element ved at lade dens farve stå i kontrast til væggen. Vælger du håndklædetørreren i samme farve som vægfliserne eller væggen, vil det derimod give et mere roligt look på badeværelset. Du kan også opnå et mere detaljeret look ved at vælge håndklædetørreren i en farve, der matcher med eksempelvis dine armaturer eller dit badeværelsestilbehør.
Tilslutning
Denne håndklædetørrer fra Vola tilsluttes ved hjælp af el. Det er altså vigtigt, at du sikrer, at der er adgang til et strømudtag, der hvor håndklædetørreren skal monteres.
Fragttillæg
Såfremt dine fliser ikke er på lager eller overstiger mængden af det vi har på lager, så kommer der et fragttillæg på din ordre.
Fragttillægget lyder på henholdsvis:
- 1490,- inkl. moms for fliser
Forvent minimum 14-21 dages leveringstid på varer vi ikke har på lager.
Vola
Hos danske Vola finder du kendte produkter til badeværelset, der er lavet i fornemme designs. Volas omfattende sortiment rummer hovedsageligt armaturer og badeværelsestilbehør. Det er især de utallige farvetoner på deres produkter, der kendetegner Vola. Du kan altså sætte et uforligneligt og, ikke mindst, personligt præg på dit badeværelse og samtidig matche nuancerne på de enkelte produkter i rummet.
Håndklædetørreren fra Vola er modulopbygget og kan vælges med op til 20 håndklædestænger, der opsættes vandret. Denne håndklædetørrer giver dig mulighed for at designe din egen individuelle løsning og er samtidig ekstremt fleksibel i forhold til, hvor du kan opsætte den på badeværelset. Da håndklædetørreren er elektrisk, er det dog påkrævet, at du kan tilkoble den et strømudtag. En smart egenskab ved håndklædetørreren fra Vola er, at temperaturen kan reguleres, og så har den herudover en timer, der kan sikre, at håndklædevarmeren automatisk slukker efter to timer.
Vola’s håndklædevarmer er produceret i det anerkendte og eksklusive design, som du også kender fra andre produkter i deres udvalg. Håndklædetørreren fra Vola findes også i et bredt sortiment af farvetoner, herunder natur messing, sort og krom.
Produkter i samme stil
Relaterede produkter





































